Co nas czeka po zamknięciu ul. Sikorskiego

Graf: A. Sparażyński, SAFAGE O. w Polsce – Warszawa

Jak będzie wyglądał ruch w centrum Gorzowa po zamknięciu fragmentu ul. Sikorskiego – zastanawiali się nad tym na naszej antenie gorzowscy radni. Są tacy, którzy dają pomysłowi prezydenta szansę. Są też i głosy, że deptak oznacza paraliż Śródmieścia.

Z pomiarów wykonanych na zlecenie miasta w 2015 roku wynika, że „obecny układ drogowy jest w stanie przenosić istniejące potoki ruchu”. Konieczne jest jednak wprowadzenie kilku rozwiązań ułatwiających ruch. Jego kumulacji można się bowiem spodziewać na skrzyżowaniu Spichrzowej z Chrobrego- przy samym moście, na skrzyżowaniu przy Arsenale, ale też na skrzyżowaniu Estkowskiego- Wybickiego.

Mówił o tym na naszej antenie Miejski Inżynier Ruchu Rafał Krajczyński:

Pomiarom, które wskazują, że miasto się nie zakorkuje, wierzy radny Patryk Broszko.

Jego zdaniem na poprawę sytuacji wpłynie planowany na przyszły rok remont Spichrzowej, która będzie szła wzdłuż estakady i łączyła bezpośrednio z ul. Teatralną.

Patryk Broszko przyznaje, że miał wątpliwości co do sensu tworzenia deptaka, ale daje mu szanse. Jego zdaniem,  jeśli zamknięcie Sikorskiego się nie sprawdzi, zawsze będzie można ją ponownie otworzyć:

Przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski zwraca uwagę, że deptak to autorski pomysł prezydenta, którego nie konsultował i za który Jacek Wójcicki wziął całkowitą odpowiedzialność.

Radny Krzysztof Kochanowski zwraca uwagę, że jego klub proponował , aby ruch na Sikorskiego jedynie ograniczyć, a nie zamykać:

Radny Marcin Kazimierczak wskazuje, że według pomiarów zamknięcie odcinka ulicy Sikorskiego wpłynie na załamanie warunków na skrzyżowaniu ulic Estkowskiego – Konstytucji 3 Maja oraz na wszystkich skrzyżowaniach w ciągu ulic Estkowskiego i Wybickiego.

Zdaniem Kazimierczaka miasto najpierw powinno pomyśleć o wyremontowaniu skrzyżowania przy kinie Słońce, a dopiero potem zamykać Sikorskiego. Idealnym rozwiązaniem byłaby zaś budowa nowego mostu:

Miejski Inżynier Ruchu wskazywał na naszej antenie, że miasto podpisało już umowę na projektowanie odcinka ul. Chrobrego i Mieszka I. Projektanci wiedzą, że za 19 miesięcy ul. Sikorskiego będzie wyglądała inaczej. Mają więc zaproponować takie rozwiązanie skrzyżowania przy Arsenale, które będzie uwzględniało nową sytuację.

Cały remont ul. Sikorskiego ma potrwać 19 miesięcy. Sam deptak ma być gotowy w styczniu przyszłego roku.

 

Exit mobile version