Wygrana koszykarek AZS AJP w Sosnowcu

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów wygrywa w Sosnowcu mecz Energa Basket Ligi kobiet. Nasze panie pokonały miejscowe KS JAS-FBG Zagłębie 79:69.

Rano, przed meczem okazało się, że Carolyn Swords ma wysoką temperaturę i nie będzie mogła zagrać. To sprawiło, że trener Dariusz Maciejewski musiał zmienić plan gry i przenieść ciężar gry w ataku na obwód. Jak si,ę okazało jego podopieczne wykonały  swoje zadanie, bo – podobnie jak w meczu w Poznaniu – imponowały skutecznością rzutów za trzy punkty.

Akademiczki wygrały I kwartę 7 punktami i taką przewagę miały też po I połowie (40:47). W II połowie utrzymywały bezpieczną przewagę i wygrały ostatecznie 10 punktami.

Leszek Marzec – trener JAS-FBG Zagłębia:

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest AZS AJP:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – InvestInTheWest AZS AJP 69:79 (15:22, 25:25, 16:16, 13:16)
JAS-FBG Zagłębie: Stephany Skrba 14, Michaela Stara 11, Marta Dobrowolska 0, Naketia Swanier 6, Egle Šikšniute 8, Agnieszka Fikiel 6, Robyn Parks 24, Marta Urbaniak 0.
InvestInTheWest AZS AJP: Miah Spencer 6, Natalie Hurst 15, Julija Rytsikowa 7, Annamaria Prezelj 0, Beata Jaworska 4, Aleksandra Pawlak 17, Magdalena Szajtauer 10, Paulina Misiek 17, Daria Stelmach 3.