CCC pokonane, a Ślęza wygrywa w Lublinie

Zwycięstwem zakończyły fazę zasadniczą rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp.

Gorzowskie koszykarki pokonały we własnej hali wicelidera tabeli CCC Polkowice 92:73 (33:16, 22:7, 14:31, 23:19).

O wyniku pojedynku zadecydowała przede wszystkim pierwsza połowa, w której miejscowe koszykarki, poza pierwszymi minutami, dominowały na parkiecie i pod koniec drugiej kwarty, po trafieniu Megan Gustafson prowadziły 55:23. W trzeciej kwarcie przyjezdne desperacko atakowały, rzucały z niemal każdej pozycji, a że w zespole CCC są koszykarki potrafiące przymierzyć zza linii 6,75 m. to przewaga akademiczek zaczynała topnieć. W czwartej kwarcie polkowiczanki nadal odrabiały straty i w 33 minucie, po „trójce” Kamile Nacickaite przewaga miejscowych zmalała do 10 punktów (75:65). Na szczęście gospodynie szybko uporządkowały grę i zasłużenie zainkasowały 2 punkty do ligowej tabeli.

Trener gorzowskiej drużyny miał podwójne powody do zadowolenia, bo nie dość, że jego drużyna wygrała z CCC to w Lublinie wrocławska Ślęza niespodziewanie pokonała miejscowy AZS UMCS przez co zespół Dariusza Maciejewskiego przystąpi do play off z trzeciej pozycji.