Pierwszy mecz dla Wisły

Od porażki rozpoczęły fazę play off koszykarki InvestInTheWest AZS AJP.

W pierwszym spotkaniu gorzowianki przegrały w Krakowie z miejscową Wisłą Can-Pack 61:73.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli akademiczek, które po trafieniach Pauliny Misiek i Natalie Hurst objęły czteropunktowe prowadzenie. Gospodynie oczywiście nie zamierzały oddawać pola, ale gorzwianki nie pozwalały im na zbyt wiele. Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gorzowianek i przez połowę drugiej na parkiecie toczył się wyrównany pojedynek. Niestety, w 16 minucie Katarzyna Suknarowska-Kaczor dwa razy trafiła z dystansu i Wisła „odskoczyła” na 8 punktów (31:23). Od tego momentu miejscowe skutecznie utrzymywały wywalczoną przewagę. Nasza drużyna, choć nieźle spisywała się w obronie, traciła sporo w ataku, bo jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty akademiczki miały zaledwie 25% skuteczności rzutów z gry, co bez wątpienia przyczyniło się do tego, że w walce o półfinał play off InvestInTheWest AZS AJP przegrywa z Wisłą 0:1.

Wisła Can-Pack – InvestInTheWest AZS AJP 73:61 (18:19, 19:6, 16:17, 20:19)
Wisła Can-Pack: Leonor Rodríguez 21, Magdalena Ziętara 7, Maurita Reid 2, Farhiya Abdi 4, Sonja Greinacher 5, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 8, Cheyenne Parker 20, Tamara Radočaj 2, Giedrė Labuckienė 4.
InvestInTheWest AZS AJP: Natalie Hurst 8, Julija Rytsikowa 10, Annamaria Prezelj 4, Aleksandra Pawlak 7, Magdalena Szajtauer 2, Paulina Misiek 15, Daria Stelmach 5, Carolyn Swords 10.