Derby piłkarzy ręcznych dla Stali Gorzów

W derbowym spotkaniu lubuskich pierwszoligowych szczypiornistów Stal Gorzów pokonała u siebie AZS UZ Zielona Góra 29:28.

Pierwsza połowa była pod kontrolą Stali. Gorzowianie odskoczyli w pewnym momencie nawet na 6 bramek, ostatecznie zeszli na przerwę przy stanie 14:10. Drugą część AZS UZ rozpoczął dużo lepiej niż pierwszą. Zielonogórzanie zmniejszyli straty na 2-3 bramki.

Sporo działo się w ostatnich dziesięciu minutach. Stalowcy znów odskoczyli na 4-5 bramek, ale akademicy jeszcze ruszyli w pościg. Gdy wybiła 60 minuta, wynik brzmiał 29:27, ale w związku z ostrym starciem pomiędzy Aleksandrem Kryszeniem a jednym z zielonogórzan, zawodnik Stali otrzymał niebieską kartkę za niesportowe zachowanie a rzut karny na bramkę zamienił najskuteczniejszy dziś w AZS UZ Jędrzej Zieniewicz. Po zakończeniu meczu doszło między oboma zespołami do szarpaniny, na szczęście spięcie zostało szybko zażegnane. O sytuacji z ostatnich sekund mówi nam Kryszeń:

Najwięcej bramek dla Stali rzucił Kryszeń (7) a dla AZS UZ Zielona Góra Jędrzej Zieniewicz (10). Więcej o meczu w naszych poniedziałkowych podsumowaniach.