Wiktoria Skowrońska z pierwszym seniorskim medalem!

Sporą niespodziankę sprawiła Wiktoria Skowrońska w drugim dniu pływackich mistrzostw Polski seniorów w Łodzi.

Zawodniczka MKP Słowianka Gorzów zdobyła brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym, bijąc przy okazji o 11 setnych sekund swój rekord życiowy. Gorzowianka przypłynęła na metę ex aequo z lublinianką Weroniką Żmudą. Skowrońska, która jest sześciokrotną mistrzynią Polski w tej konkurencji w kategoriach juniorskich, odniosła pierwszy sukces w rywalizacji seniorskiej.

Dziś w finałach płynęła także trójka zielonogórzan. Razem ze Skowrońską rywalizowała Aleksandra Kramer, która zajęła 8 miejsce. Wczorajszy medalista Jakub Skierka był dziś szósty na 100 stylem grzbietowym a Filip Beberok zajął 10. lokatę na 50 klasykiem.