Falubaz wygrywa szalony mecz z Lechią Dzierżoniów

Marek Staniszewski

W trzeciej lidze piłkarskiej aż siedem bramek uzyskano w meczu Falubazu Zielona Góra z Lechią Dzierżoniów. Lepsi okazali się zielonogórzanie, którzy wygrali 4:3.

Prawie pogodzeni ze spadkiem z trzeciej ligi zielonogórzanie po bramkach Szymona Kobusińskiego w 23 minucie i Wojciecha Okińczyca prowadzili 2:0, ale końcowka pierwszej połowy należała do gości. W 40 minucie gola zdobył Damian Niedojad, a minutę później Marcin Buryło i do szatni obie ekipy schodziły z wynikiem 2:2. Po zmianie stron znów wiele niewykorzystanych sytuacji obu drużyn, ale w 76 minucie po raz drugi bramkarza Falubazu pokonał Marcin Buryło. Zielonogórzanie odpowiedzieli bramką Łukasza Wasiak w 85 minucie, a w ostatniej akcji gola na wagę trzech punktów zdobył glową Wojciech Okińczyc: