Gorzowianie mocni na lekkoatletycznych MP U18

W Chorzowie zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkoatletyce, będąca zarazem mistrzostwami Polski do lat 18.

Dwa złote medale wywalczyli tam zawodnicy AZS AWF Gorzów: Tomasz Strzeszewski w chodzie na 10000 m i Kamil Dejneko w biegu na 110 m przez płotki. AZS AWF zajął też najwyższe spośród lubuskich klubów, 10. miejsce w klasyfikacji punktowej mistrzostw. Występ ocenia trener Izabela Zaleska-Posmyk:

Z kolei najwięcej medali z lubuskich klubów ma ALKS AJP Gorzów. Złoto na 400 m przed płotki zdobyła Alicja Kaczmarek a dwa brązowe krążki przypadły Oldze Rzeszewskiej na 200 m i Oldze Zajączkowskiej w chodzie na 5000 m. – Rewelacyjne mistrzostwa dla nas – ocenia trener i prezes ALKS AJP, Tomasz Saska:

Ponadto z lubuszan srebro w rzucie oszczepem wywalczył Łukasz Wisełka z Uczniaka Szprotawa. Wysokie miejsca w klasyfikacji punktowej, ale bez medalu, osiągnęły dwa inne kluby z naszego regionu: Agros Żary był 15. a ZLKL Zielona Góra 22.