Wenecja nie dała się zatopić

Koszykarkom InwestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. nie udało się pokonać zespołu Reyer Wenecja w meczu 1/8 finału EuroCup Women.

W hali Sepsi Arena w rumuńskim Sfantu Gheorghe koszykarki z Gorzowa Wlkp. przegrały z liderkami ligi włoskiej 63:72 (12:22, 15:23, 22:18, 14:9).

Reyer Venezia: Yvonne Anderson 11, Natasha Howard 13, Francesca Pan 7, Elisa Penna 5, Gintare Petronyte 10, Beatrice Attura 2, Martina Bestagno 3, Debora Carangelo 9, Temi Fagbenle 12, Giulia Natali 0.

InvestInTheWest ENEA: Cheridene Green 14, Borislava Hristova 20, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Dominika Owczarzak 9, Shatori Walker-Kimbrough 7, Katarzyna Dzwigalska 3, Karolina Matkowska 3, Agnieszka Szott-Hejmej 7.

Gorzowska drużyna przystąpiła do pojedynku osłabiona brakiem chorej Megan Gustafson. Takich problemów nie miała, kierowana przez Yvonne Anderson drużyna z Wenecji, która od pierwszych chwil pojedynku imponowała skutecznym atakiem i szczelną obroną. W pierwszych dwóch kwartach gorzowskim zawodniczkom udało się zbyć tylko 27 punktów, podczas gdy zespół z Włoch zdobył ich 55. Po przerwie obraz gry zmienił się. Borislawa Hristowa i Cheridene Green wykorzystywały wypracowane przez drużynę pozycje rzutowe i nasz zespół powoli odrabiał straty. Niestety, straty poniesione w pierwszych 20 minutach okazały się zbyt duże i tym samym gorzowska drużyna zakończyła przygodę z EuroCup Women w sezonie 2020/2021.