AZS UZ z regionalnym PP

Szczypiorniści AZS-u UZ Zielona Góra zdobyli Puchar Polski na szczeblu regionalnym. W finale Winobraniowego Turnieju, którego byli gospodarzem pokonali Stal Gorzów 22:20 (10:10).

Wcześniej, w półfinale akademicy wyraźnie pokonali Trójkę Nowa Sól 35:22 (16:8). Po turnieju radości nie ukrywał opiekun AZS-u UZ, który był zadowolony z funkcjonowania obrony:

Z kolei gorzowianie do finału dostali się po zwycięstwie nad Zewem Świebodzin – 30:14 (13:7). W finale mieli problemy ze skutecznością, na co zwracał uwagę ich szkoleniowiec:

W meczu o trzecie miejsce, w którym spotkali się przedstawiciele drugiej ligi – świebodzinianie pokonali nowosolan 24:17 (13:11).

Zielonogórzanie zagrają teraz w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym.