Srebro gorzowskich koszykarek

Ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski U-19 wracają z Gdyni koszykarki Enei AZS AJP Gorzów Wlkp.

W meczu finałowym gorzowska drużyna przegrała z miejscowym GTK 66:73.

Przez większą część meczu trwała wyrównana walka i żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. jako pierwsze zrobiły to gdynianki, które na początku czwartej kwarty odskoczyły gorzowiankom na 14 punktów (33 min. 65:51). Akademiczki zmniejszyły straty i na 4 minuty przed końcową syreną przegrywały tylko 6 punktami (61:67). Niestety, gospodynie turnieju zachowały zimną krew i zrewanżowały się podopiecznym trenera Roberta Pieczyraka za porażkę w fazie grupowej.

GTK Gdynia – Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. 73:66 (23:16, 15:21, 17:14, 18:15)
GTK: M. Szymkiewicz 27, J. Zaremba 0, K. Borkowska 13, E. Kalenik 4, A. Gilmajster 16, N. Baruch 2, J. Dudek 0, A. Makurat 11,
Enea AZS AJP: A. Kuczyńska 17, J. Kobylińska 17, E. Śmiałek 2, J. Michniewicz 13, W. Dudek 11, M. Kozłowska 6.

Warto dodać, że do najlepszej piątki turnieju wybrano Aleksandrę Kuczyńską i Ewelinę Śmiałek.