Złoty Ignacy

W Rybniku odbyły się mistrzostwa Polski w judo.

Zawody zakończyły się sukcesem reprezentanta gorzowskiego AZS AWF Ignacego Studnickiego, który startował w zmaganiach juniorów młodszych. W ubr. gorzowianin zdobył złoty medal w wadze 66 kg. W tym roku  Ignacy startował w kategorii wagowej 73 kg. Stoczył pięć walk. W walce ćwierćfinałowej spotkał się z Mistrzem Polski  2017 tej wagi– Miłoszem Bacą ( UKS Kodokan Toruń). Po zaciętej walce gorzowianin odniósł zwycięstwo. W półfinale po błyskawicznej wygranej z Mateuszem Sadowskim (WKS Flota Gdynia) przeszedł do finału. W walce o złoto pokonał ubiegłorocznego srebrnego medalistę Mistrzostw Polski wagi 73kg. –  Łukasza Zawidzkiego ( UKJ Ryś – Warszawa).

Drogę  po mistrzowski tytuł swojego podopiecznego opisuje trener Tomasz Zieliński:

W tej samej kategorii wagowej wystartował drugi zawodnik AZS AWF Gorzów Wlkp. Michał Zaskórski. Zajął 16 miejsce (startowało 31 zawodników).