Artego za silne

Od porażki rozpoczęły udział w rozgrywkach Eurocup Women koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp.

W Bydgoszczy nasze panie przegrały z miejscowym Artego 74:92.

Gdyby w koszykówce, tak jak w boksie, o zwycięstwie decydowały poszczególne części gry to o wyniku spotkania decydowałyby niuanse. Niestety, w koszykówce nie jest ważne ile kto wygrywa kwart, ale wynik po 40 minutach gry.

Gorzowianki dobrze rozpoczęły spotkanie i w pierwszych 10 minutach nie ustępowały rywalkom. Jednak po pierwszej przerwie stało się coś czego chyba nikt w hali się nie spodziewał. Przez pierwszych pięć minut miejscowe koszykarki zdobyły 17 punktów nie tracąc żadnego! Dopiero w połowie kwarty do kosza rywalek trafiła Sharnee Zoll-Norman, ale w tym momencie zespół Artego prowadził już 36:20. Później podopieczne Dariusza Maciejewskiego, wspomagane dopingiem swoich kibiców, starały się zmniejszać starty i w trzeciej kwarcie przewaga miejscowych zmalała do 7 punktów. Cóż jednak z tego skoro na początku ostatniej odsłony bydgoszczanki ponownie zaczęły rzucać jak natchnione i w ekspresowym tempie odskoczyły na bezpieczna odległość kończąc mecz z przewagą 18 punktów.

Artego Bydgoszcz – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 92:74 (19:20, 28:12, 21:23, 24:19)
Artego: Poboży 16, Morrison 16, Międzik 15, Stanković 12, Radocaj 11, Kuczyńska 10, Szott-Hejmej 8, McBride 4, Kocaj 0, Niedziółka 0
InvestInTheWest Enea: Papowa 26, Juskaite 15, Stelmach 8, Zoll-Norman 8, Linskens 7, Atkins 6, Fikiel 2, Prezelj 2, Dźwigalska 0, Rytsikawa 0