Szwecja zdobyta!

Koszykarki InvestInTheWest ENEI Gorzów Wlkp., w trzecim meczu fazy grupowej rozgrywek EuroCup Women, pokonały w Szwecji drużynę Telge Basket Sodertalje 84:57.

Szwedzka drużyna 12 razy zdobywała mistrzostwo swego kraju, ale w tym sezonie złożona jest z bardzo młodych zawodniczek. W dodatku gorzowianki, oprócz większego doświadczenia, miały także przewagę wzrostu, a na dodatek w naszym zespole jest tzw. dłuższa ławka. Szwedki rozpoczęły jednak spotkanie od prowadzenia, które w połowie pierwszej kwarty wynosiło 8 punktów. Miejscowe zbyt łatwo zdobywały punkty, zaś gorzowianki raziły niską skutecznością. Trener Dariusz Maciejewski poprosił o przerwę i przekazane przez niego uwagi poskutkowały. Miejscowym trudniej było zdobywać punkty, ale akademiczki nadal miały problem z trafieniem do kosza. Na szczęście ta niemoc nie mogła trwać zbyt długo. I tak też było. Co prawda na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Szwedek 19:13, ale już pod koniec pierwszej kwarty widać było wyraźną poprawę w grze gorzowianek. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie drugiej kwarty Julia Rytsikawa przechwyciła piłkę, a kontrę naszego zespołu celnym rzutem wykończyła Katarzyna Fikiel i akademiczki wyszły na prowadzenie 20:19, które systematycznie powiększały by wygrać ostatecznie 84:57.

Telge Basket – InvestInTheWest ENEA 57:84 (19:13, 7:25, 13:29, 18:17)

Tegle Basket: Gloria Bwende 0, Patricia Elias 5, Ellen Astrom 4, Klara Lundquist 20, Teodora Turudic 2, Ulrica Holmqvist 10, Tilde Marie Ahlin 10, Mikaela Gustafsson 6.

InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dzwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 9, Yuliya Rytsikava 5, Ariel Atkins 11, Annamaria Prezelj 14, Katarzyna Fikiel 13, Laura Juskaite 12, Maryia Papova 13, Daria Stelmach 2, Kyara Linskens 5.