Artego pokonane po dogrywce

for. R.Rachlewicz

W meczu 4. rundy spotkań rozgrywek EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest ENEI Gorzów Wlkp. pokonały we własnej hali Artego Bydgoszcz 81:78.

Gorzowianki zrewanżowały się bydgoskiej drużynie za porażkę na inaugurację rozgrywek. Strat z Bydgoszczy jednak nie odrobiły, ale nadal mają realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie.

Jak należało się spodziewać mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg. Przez większość czasu na prowadzeniu były miejscowe, które na początku drugiej kwarty „odskoczyły” rywalkom na 7 punktów (22:15). Podopieczne trenera Tomasza Herkta zniwelowały jednak straty i od tego momentu, aż do czwartej kwarty żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać istotniej przewagi. Kiedy do końca meczu pozostało 3 min. i 42 sekundy, po trafieniu Maryji Papowej akademiczki miały już 10 punktów przewagi (66:56). Wydawało się wówczas, że przy tak wyrównanym spotkaniu zespół z Bydgoszczy nie będzie już w stanie odrobić takiej straty. Tymczasem Tamara Radocaj, wspólnie z Agnieszką Szott-Hejmej zaczęły trafiać jak natchnione i po akcji 2+1 tej drugiej, na 32 sekundy przed końcem 4 kwarty na tablicy wyników pojawił się remis 70:70. Jeszcze niemal równo z końcową syreną do kosza Artego rzucała Papowa, ale tym razem spudłowała.

Dogrywkę lepiej zaczęły miejscowe, które po trafieniach Annymarii Prezelj i Papowej prowadziły 74:70. Zespól Artego wyrównał. Na szczęście gorzowska drużyna odzyskała prowadzenie i choć jeszcze na 58 sekund przed ostatnia syreną, po rzutach wolnych Radocaj był remis, to jednak chwilę później, także po rzutach wolnych skutecznie wykonanych przez Prezelj, akademiczki prowadziły 80:78. Jeszcze na pięć sekund przed końcem dogrywki trzy punkty próbowała zdobyć Szott, ale tym razem nie trafiła. Wynik spotkania ustaliła Sharnee Zoll-Norman trafiając pierwszy z dwóch rzutów wolnych.

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. – Artego Bydgoszcz 81:78 (22:17, 16:20, 17:17, 15:16, 11:8)
InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dźwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 15, Juliya Rytsikava 2, Ariel Atkins 12, Annamaria Prezelj 15, Agnieszka Fikiel 2, Laura Juskaite 6, Maryia Papova 19, Kyara Linskens 10.
Artego: Tamara Radocaj 11, Agnieszka Szott-Hejmej 18, Elzbieta Międzik 10, Dragana Stankovic 12, Julie McBride 4, Karolina Poboży 10, Ziomara Morrison 9, Monica Engelman 4.

Sharnee Zoll-Norman (InvestInTheWest ENEA)