AZS AJP zdobył Moskwę!!!

W meczu 5. kolejki fazy eliminacyjnej rozgrywek EuroCap Women koszykarki InvestInTheWest ENEI Gorzów Wlkp. pokonały w Moskwie Sparta’k-a Vidnoje 83:68!!!

Z wiarą w zwycięstwo wyruszały w podróż do Moskwy koszykarki KS AZS AJP. Sama wiara to jednak mało na takie zespół jak Sparta’k Vidnoje. Na szczęście początek spotkania potoczył się po myśli akademiczek, które po 10 minutach prowadziły już 28:15. Kolejne dwie kwarty były wyrównane, ale zarówno w drugiej, jak i w trzeciej lepsze były podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego. Do ostatniej części meczu nasze panie przystępowały z 17 punktową zaliczką, która praktycznie zapewniała im zwycięstwo. Mimo to gorzowska drużyna nie tylko nie zwolniła tempa, ale jeszcze bardziej je podkręciła i gdy na 4 min. i 13 sek. przed końcową syreną Maryja Papowa trafiła dwa rzuty wolne drużyna InvestInTheWest ENEA prowadziła już różnicą 25 punktów (83:58). W końcówce meczu, mając na uwadze niedzielny pojedynek ekstraklasy w Polkowicach z CCC trener akademiczek dał odpocząć podstawowym zawodniczkom, dzięki czemu miejscowe zmniejszyły rozmiary porażki.

Sparta&k M.R. Vidnoje – InvestInTheWest ENEA Gorzow 68:83 (15:28, 20:21, 19:22, 14:12)
Sparta&k M.R.: Anastasiia Komarova 0, Daria Kurilchuk 14, Sevara Nuritdinova 7, Daria Repnikova 0, Tatiana Sema 8, Adelina Abaiburova 8, Daria Kolosovskaia 11, Jennifer O’Neill 16, Denesha Stallworth 4, Anastasiia Zotkina 0.
InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dźwigalska 0, Katarzyna Fikiel 2, Laura Juskaite 15, Annamaria Prezelj 6, Daria Stelmach 2, Ariel Atkins 18, Kyara Linskens 15, Maryia Papova 10, Yuliya Rytsikava 8, Sharnee Zoll-Norman 7.