Hit dla CCC

for. R.Rachlewicz

W meczu X kolejki spotkań Energa BasketLigi Kobiet zespół InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. przegrał w Polkowicach z CCC 73:78.

Mecze obu drużyn zawsze należały do fascynujących pojedynków. Nie inaczej było dzisiaj. Faworytem był, niepokonany w rozgrywkach ekstraklasy, zespół CCC. Akademiczki grają jednak coraz lepiej i było to widoczne na parkiecie w Polkowicach. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego szybko objęły prowadzenie, które oddały dopiero w połowie drugiej kwarty, by do kosza InvestInTheWest ENEI trafiła za trzy punkty Johannah Leedham. Od tego momentu, aż do ostatnich minut na boisku toczyła się wyrównana, czasami bardzo ostra walka. Prowadzenie zmieniało się bardzo często, a żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać większej przewagi. W samej końcówce meczu więcej szczęścia miały gospodynie, które odskoczyły na 7 punktów i nie pozwoliły akademiczkom na zwycięstwo.

CCC Polkowice – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 78:73 (17:23, 25:17, 18:20, 18:13)

CCC: Temitope Fagbenle 11, Jasmine Thomas 12, Johannah Leedham 10, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Weronika Gajda 0, Tiffany Hayes 9, Styliani Kaltsidou 19, Karolina Puss 0, Lynetta Kizer 13.

InvestInTheWest Enea: Sharnee Zoll-Norman 14, Julija Rytsikowa 0, Ariel Atkins 13, Annamaria Prezelj 0, Agnieszka Fikiel 0, Laura Juskaite 0, Maryia Papova 18, Daria Stelmach 11, Kyara Linskens 17.