Energa pokonana po dreszczowcu!

W ostatnim, w tym roku meczu przed własną publicznością drużyna InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. wygrała z Energą Toruń 84:76.

W tym sezonie zespół z Torunia stawia na obronę i było to widoczne od pierwszych chwil dzisiejszego spotkania.  W pierwszej kwarcie miejscowe miały bardzo duże problemy z trafieniem do kosza rywalek nawet z wypracowanych pozycji. Fatalna skuteczność rzutów z gry (ok. 22%) musiała skutkować tym, ze to rywalki zeszły na pierwszą przerwę z przewagą. Na szczęście ta rzutowa niemoc nie mogła trwać wiecznie. Co prawda Emilia Tłumak przypomniała kibicom, że mimo 36 lat potrafi przymierzyć zza linii 6,75 m., ale na szczęście nie miało to wielkiego znaczenia. Z czasem, prowadzone przez Sharnee Zoll-Norman gorzowianki, uzyskały inicjatywę i na długą przerwę zeszły prowadząc 37:34.

Trzecia kwarta była wyrównana mniej więcej do jej połowy. Wtedy to Angelika Stankiewicz dwa razy trafiła za trzy punkty, a Nirra Filelds trafiła trzy razy z rzutów wolnych. Akademiczki odpowiedziały tylko trafieniem Kiary Linskens zza linii 6,75 i Energa prowadziła już 55:47. W końcówce udało się gorzowiankom zniwelować straty do zaledwie 2 punktów (59:61) co zapowiadało wielkie emocje w czwartej kwarcie.

Tak też rzeczywiście było. Przez długi czas tej odsłony torunianki prowadziły niewielką różnicą punktów. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie na 2 minuty i 40 sekund przed końcem. W decydujących momentach torunianki miały duże problemy ze skutecznością, rzucając zaledwie 3 punkty przy 13 naszych.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski Energa Toruń 84:76 (15:19, 22:15, 22:27, 25:15)
InvestInTheWest Enea: D. Stelmach 3, S. Zoll-Norman 19, A. Atkins 22, K. Linskens 7, M. Papova 6 oraz A. Prezelj 3, J. Rytsikowa 5, A. Fikiel 4, K. Dźwigalska 0, L. Juskaite 15.
Energa: K. Trzeciak 6, A. Skobel 0, L. Svaryte 13, D. Sarauskaite 6, N. Fields 24 oraz E. Tłumak 8, A. Stankiewicz 17, M. Diawakana 0, A. Begić 0, A. Kunek 2.

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enea:

Stefan Svitek – trener Energi:

Dodajmy jeszcze, że również w niedzielę, w I lidze koszykarek AZS AJP II Gorzów wygrał z Grotem Tomiq Pabianice 84:62.