Pierwszy dzień MP: wysokie miejsca i jedna „życiówka” Miciak

Za nami pierwszy dzień pływackich Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 letnich w Lublinie.

Z gorzowian najlepiej zaprezentowała się dziś Agata Miciak. Zawodniczka MKP Słowianka Gorzów zajęła 9. miejsce na 800 metrów stylem dowolnym. Ponadto czterokrotna medalistka niedawnych Mistrzostw Polski 16-latków awansowała do finału B na 100 metrów stylem motylkowym, gdzie zajęła ostatnie miejsce, więc została sklasyfikowana w tej konkurencji na 20. pozycji. Miciak pobiła tu swój rekord życiowy. Pozostali zawodnicy MKP Słowianka: Oliwer Chyczewski i Jakub Szczepanowski odpadli w eliminacjach na 100 metrów stylem motylkowym a Chyczewski także na 50 dowolnym, gdzie poprawił swój najlepszy dotychczasowy wynik. Przez sito eliminacyjne w tych konkurencjach nie przebrnął też Mateusz Wałcerz z KP Stilon.

Jutro pierwszy start czwartej reprezentantki MKP Słowianka: Wiktoria Skowrońska powalczy przed południem o finał na 100 metrów stylem klasycznym. W eliminacjach na „setkę” żabką wystąpi też Jakub Szczepanowski. Miciak czeka start na 200 stylem dowolnym, natomiast wśród mężczyzn w tej konkurencji zaprezentuje się Chyczewski. Transmisje z mistrzostw można śledzić na stronie live.megatiming.pl.