Wygrana Miciak w ostatnim starcie

W przedostatnim dniu pływackich mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 letnich ostatni raz na starcie stanęła Agata Miciak.

Zawodniczka MKP Słowianka Gorzów ponownie awansowała do finału B, tym razem na 200 metrów stylem motylkowym. Ten wyścig Miciak wygrała, więc w ostatnim swoim występie na mistrzostwach uplasowała się na 11. pozycji. Pozostali gorzowianie odpadali w eliminacjach. Jakub Szczepanowski był 39. na 200 metrów stylem klasycznym, Oliwer Chyczewski 54. na 200 metrów dowolnym i 102. na 100 dowolnym a Mateusz Wałcerz z KP Stilon 93. w tej ostatniej konkurencji.

Jutro w ostatnim dniu mistrzostw w swojej koronnej konkurencji na 50 metrów stylem klasycznym powalczy Wiktoria Skowrońska, brązowa medalistka letnich mistrzostw seniorów na długim basenie. Wśród mężczyzn na 50 żabką wystąpi Szczepanowski a Wałcerza czeka 200 stylem zmiennym.