Zwycięstwo pod choinkę

W ostatnim, w tym roku, meczu BasketLigi Kobiet zespół InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. wygrał w Poznaniu z miejscową drużyną Enei AZS 94:71.

Gorzowianki przyjechały do Poznania w roli zdecydowanych faworytek. Świadczyły o tym choćby wyniki dotychczasowych meczów oraz miejsca w tabeli obu zespołów. Jakby tego było mało w ekipie z Poznania brakowało Ireny Matović, a na boisku nawet przez moment nie pojawiła się podstawowa rozgrywająca miejscowej drużyny Jazmine Davis, która niedawno borykała się z kontuzja stawu skokowego. Miejscowe objęły prowadzenie 7:3, ale nie było w tym nic dziwnego. Grupa kibiców z Gorzowa Wlkp. była przekonana, że to tylko kwestia czasu by ich zespół wyszedł na prowadzenie i spokojnie wygrał ten mecz. Tymczasem gospodynie były niezwykle skuteczne w ataku i niemal do końca drugiej kwarty to one były na prowadzeniu. Straciły je dopiero w ostatniej minucie drugiej kwarty, gdy po trafieniu Maryi Papowej zza linii 6,75 m. na tablicy pojawił się wynik 46:43 dla podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. Chwilę później dwa błędy miejscowych zostały bezlitośnie wykorzystane przez Ariel Atkins oraz Sharnee Zoll-Norman.

Trzecia część pojedynku rozpoczęła się od dwóch trafień Maryi Papowej. Kilka minut później przyjezdne prowadziły już różnicą 20 punktów, i choć gospodynie starały się jak mogły, to nie były w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny InvestInTheWest Enei, która wygrała ostatecznie 94:71.

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enei:

Marek Lebiedziński – trenera Enei AZS:

Enea AZS Poznań – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 71:94 (23:22, 20:29,13:27,15:16)

Enea AZS: Magdalena Parysek – Bochniak 18, Dominika Urbaniak 13, Olena Samburska 11, Aleksandra Parzeńska 10, Khaalia Hillsman 9, Marta Nowicka 5, Julia Niemojewska 4, Weronika Piechowiak 1, Karolina Stefańczyk.

Enea Gorzów: Maryia Papowa 29, Laura Juskaite 21, Kyara Linskens 16, Sharnee Zoll-Norman 11, Ariel Atkins 7, Julia Rytsikawa 6, Katarzyna Dźwigalska 4, Agnieszka Fikiel, Daria Stelmach, Annamaria Prezelj.