Otwarcie dla CCC

Shatori Walker-Kimbrough

W pierwszym półfinałowym spotkaniu play off Energa Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. przegrał w Polkowicach z miejscowym CCC 60:76.

Miejscowa drużyna przystępowała do pojedynku w roli faworyta i to nie tylko z racji atutu własnej hali, ale przede wszystkim z powodu wyższego miejsca po rundzie zasadniczej. Oczywiście nie oznaczało to, że zespół z Gorzowa Wlkp. nie ma szans w pojedynku z polkowicką drużyną co było widać od początku meczu. W pierwszej kwarcie niewielką przewagę miały przyjezdne, niemniej tylko raz gorzowskie koszykarki prowadziły różnicą 4 punktów. Tym razem w teamie Dariusza Maciejewskiego trudno było wskazać zdecydowaną liderkę, a mniej widoczna była tym razem Megan Gustafson. Po pierwszych 10 minutach było 19:17 dla PSI Enei. Niestety, w pierwszych pięciu minutach drugiej kwarty koszykarki z Gorzowa nie mogły trafić do kosza gospodyń, które dzięki temu wywalczyły wyraźną przewagę i schodziły długą przerwę z 10 punktową zaliczką. W trzeciej kwarcie gorzowska obrona spisywała się znacznie lepiej niż w drugiej, ale co z tego, skoro rywalki pozwoliły podopiecznym trenera Maciejewskiego na zdobycie tylko 6 punktów, co przy ich 10 sprawiło, że do ostatniej kwarty zespoły przystępowały przy 14 punktowym prowadzeniu CCC (54:40). Niestety, mimo ambitnej postawy, w ostatnich 10 minutach,  koszykarkom z Gorzowa Wlkp. nie udało się zniwelować strat i pierwsza odsłona walki o finał Energa Basket Ligi Kobiet dla zespołu z Polkowic.