Druga odsłona także dla CCC

Borislava Hristova

W drugim półfinałowym spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. przegrał w Polkowicach z CCC 62:96.

Wczorajszym, pierwszy półfinał play off ekstraklasy koszykarek rozpoczął się od prowadzenia gorzowskiej drużyny, po czym gospodynie wyrównały, ale na koniec pierwszej kwarty to zespół z Gorzowa Wlkp. był na prowadzeniu. Dzisiaj było odwrotnie. To polkowiczanki, za sprawą Dragany Stanković objęły prowadzenie, a gorzowskie koszykarki wyrównały, a po 10 minutach na prowadzeniu były miejscowe. Na tym przeciwieństwa w stosunku do wczorajszego spotkania zakończyły się, bo druga kwarta, podobnie jak w sobotę także była wygrana przez ekipę CCC, która w pierwszych 20 minutach oddała aż 22 rzuty zza linii 6,75 m. z czego do gorzowskiego kosza trafiło 8. Z kolei akademiczki dążyły z pozycji rzutowych blisko kosza, ale tam twardo w obronie stała Stanković. Mimo to w połowie drugiej kwarty gorzowianki prowadziły 31:28. Niestety, w trzeciej kwarcie miejscowe ponownie odważnie rzucały z dystansu, ale choć zespół z Gorzowa zaczął wykorzystywać swoje strzeleckie dystansowe umiejętności to jednak nie udało się nie tylko zniwelować strat, bo zespół CCC dołożył kolejne 4 punkty do wywalczonej po pierwszej połowie przewagi. Gorzowskie koszykarki, mimo że miejscowe w 4 kwarcie trafiały jak natchnione, jak zwykle walczyły do końca, ale nie były w stanie pokonać drugi zespół fazy zasadniczej, który po dwóch spotkaniach prowadzi w półfinale play off 2:0.