65 tys. zł na wsparcie m.in. Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Hospicjum św. Kamila przekazała w 2022 r. gorzowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE – poinformowała w środę spółka. Dodała, że pomaga także np. lokalnym pszczelarzom, instytucjom kultury.
„Ciepło i energia elektryczna, pochodzące z naszej elektrociepłowni towarzyszą każdego dnia mieszkańcom, instytucjom, organizacjom oraz wydarzeniom odbywającym się na terenie Gorzowa. Zawsze chętnie korzystamy z możliwości udziału w akcjach pro środowiskowych oraz wspieramy lokalne organizacje pożytku publicznego – powiedział, cytowany w komunikacie, dyr. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp. Wojciech Dobrak.
Gorzowski oddział spółki po raz kolejny przekazał darowizny w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”. Do lokalnych organizacji pożytku publicznego trafiło łącznie 65 tys. zł, a wsparciem zostało objęte m.in. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, Hospicjum św. Kamila oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.
PGE Energia Ciepła jest sponsorem Gorzowskich Spotkań Teatralnych natomiast Gorzowską Filharmonię objęła swoim mecenatem PGE Polska Grupa Energetyczna. W ostatnich miesiącach na terenie gorzowskiej elektrociepłowni zostały zorganizowane zbiórki dla uchodźców z Ukrainy czy na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska.
W ub. roku pracownicy gorzowskiej elektrociepłowni wzięli ponownie udział w akcji „Lasy pełne energii”. Pod okiem leśników z Nadleśnictwa Kłodawa zostało posadzonych ponad 1000 sadzonek buków. Do akcji przyłączyła się kadra menadżerska, pracownicy biurowi, pracownicy ruchu oraz przedstawiciele związków zawodowych.
PGE Energia Ciepła pomaga także lokalnym pszczelarzom. W gorzowskim oddziale znajduje się ponad 70 uli, w których szacunkowo żyje ok. 7 mln pszczół. W tym ok. 50 uli zlokalizowanych jest na składowisku żużla i popiołu w Janczewie oraz 23 na terenie elektrociepłowni przy ul. Energetyków.
Spółka od wielu lat angażuje się w edukację młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z energetyką. W ramach programu „Energetyczna Kariera” odbywają się praktyki i staże w gorzowskiej elektrociepłowni, a część pracowników prowadzi zajęcia edukacyjne dla uczniów. PGE Energia Ciepła posiada dwie swoje klasy patronackie w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie: technik energetyk oraz technik automatyk.
Do PGE Energia Ciepła należy w Gorzowie Wlkp. elektrociepłownia o łącznej mocy 367 MWt. PGE Energia Ciepła posiada w tym mieście również 136,3 km sieci ciepłowniczej. W skali kraju, PGE Energia Ciepła jest największym producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. (PAP)