Gorzowskie Centrum Edukacji i Biznesu znalazło partnera do stworzenia przy szkole Branżowego Centrum Umiejętności.
To jeden z warunków, który musi spełniać placówka ubiegająca się o założenie nowej jednostki w oświacie. Partnerem tworzącym BCU musi być ogólnopolski związek pracodawców lub przedsiębiorstwo państwowe lub spółka skarbu państwa. Taką właśnie spółką jest Kostrzyńsko-Słubicka Strefa Ekonomiczna, wybrana na partnera w gorzowskim projekcie.
– Gorzowskiemu CEZiB-owi nie udało się znaleźć partnera w poprzednich dwóch naborach do programu – mówi dyrektor CEZiB-u Magdalena Łabuza:
BCU to ośrodek kształcenia, szkolenia i egzaminowania, dostępny dla uczniów, studentów, doktorantów, pracowników branż i innych uczących się osób. W centrach będą prowadzone działania edukacyjne i szkoleniowe, będą także integrowały edukację z biznesem, wprowadzajac innowacje i nowe technologie do danej branży.
– Chcielibyśmy uruchomić to centrum w Gorzowie jak najszybciej – podkreśla prezydent Jacek Wójcicki:
Podjęcie współpracy przy tworzeniu Branżowego Centrum Umijętności w Gorzowie potwierdziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która objęła patronat nad projektem, mówi Andrzej Kail z zarządu spółki:
Rolą spółki w tym projekcie jest przede wszystkim pośredniczenie w kontaktach z przedsiębiorcami należącymi do KSSE, mówi Andrzej Kail:
Na Branżowe Centra Umiejętności przeznaczono 1,7 mld zł, a projekt realizowany jest z Krajowego Programu Odbudowy.