Słaby początek, błędy w końcówce i Kangoo Basket bez zwycięstwa

Koszykarze EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów Wlkp. przegrali we własnej hali z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 75:80 (17:25, 18:21, 25:16, 15:18) w meczu 13 kolejki spotkań II ligi.

Gorzowianie słabo rozpoczęli ten pojedynek. Już po niecałych 4 minutach goście prowadzili 11:2 i dominowali przez pierwsze dwie kwarty. W trzeciej kibice oglądali zupełnie inna drużynę gospodarzy. W efekcie w połowie tej części gry, po trafieniu Tomasza Cieślaka na tablicy pojawił się remis 48:48. Od tego momentu gra się wyrównała a na 4 minuty przed zakończeniem spotkania miejscowi prowadzili 75:71. Problemem był jednak nie tylko przekroczony limit 4 fauli, ale także ich ilość u poszczególnych zawodników. Z tego powodu na 4 minuty przed końcem meczu za 5 przewinień boisko opuścić musiał Norbert Grzegorczyk, a po 2 minutach to samo spotkało Michała Grzeszczaka co mocno osłabiło gorzowski zespół pod koszami. Jakby tego było mało miejscowi popełnili w końcówce kilka błędów, które skrzętnie wykorzystali goście zapewniając sobie zwycięstwo.

8 punktów dla gospodarzy zdobył Tomasz Urban.