Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem trwa od 19 do 25 lutego. To kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, związanej z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.
Porady prawne będzie można uzyskać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz w komendach miejskich i powiatowych Policji na terenie całego województwa lubuskiego. Mówi komisarz Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie:
Policjanci spotykający się w tym tygodniu z mieszkańcami powiedzą m.in, gdzie można zgłosić przestępstwo, czy można to zrobić anonimowo i jakie prawa przysługują osobie, która złoży takie zawiadomienie, dodaje komisarz Kimet:
W komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie , od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 14:00 dyżurować będą:
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:
- aspirant sztabowy Agata Kądziołka – zagadnienia związane z przemocą domową (telefon 47 79 115 79)
- młodszy aspirant Katarzyna Wilk – zagadnienia dotyczące spraw o wykroczenia (telefon 47 79 115 86)
Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:
- aspirant sztabowy Agnieszka Żyża – zagadnienia z zakresu przepisów ruchu drogowego (tel. 47 79 111 82)
Policjant z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:
- aspirant Andrzej Mokwa – zagadnienia z zakresu prowadzenia postępowań przygotowawczych, śledztw i dochodzeń, między innymi złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (tel. 47 79 110 64)
W akcji bierze udział także Sąd Okręgowy w Gorzowie. Dyżury telefoniczne, podczas których można zasięgnąć informacji prawnej trwają od godziny 11:30 do 14:00. (tel. 95 7256 700)