Od 1. stycznia przejazdy komunikacją miejską będą darmowe dla mieszkańców. Gorzowski radny pyta, dlaczego rozkłady jazdy autobusów i tramwajów nie są widoczne w mapach Google.
Taka integracja znacznie ułatwia planowanie podróży mieszkańcom oraz turystom. Dzięki niej pasażerowie mogą w czasie rzeczywistym sprawdzać najdogodniejsze połączenia z miejsca gdzie aktualnie się znajdują, godziny odjazdów, przesiadki oraz opóźnienia, a wszystko w jednej aplikacji, która większość osób ma w swoich smartfonach.
– W wielu polskich miastach tego rodzaju rozwiązanie funkcjonuje z powodzeniem od lat,ułatwiając zarówno mieszkańcom, jak i turystom korzystanie z transportu publicznego – pisze w swojej interpelacji radny PO Ireneusz Maciej Zmora:
W odpowiedzi na interpelację, Izabela Piotrowicz, zastępca prezydenta Miasta informuje, że gorzowski MZK rozpoczął już prace zmierzające do umożliwienia sprawdzanie połączeń w Google Maps. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu:
Z tej odpowiedzi zadowolony jest radny Ireneusz Maciej Zmora:
Jak podkreśla magistrat, zarówno Wydział Transportu Publicznego jak i Miejski Zakład Komunikacji traktują ten pomysł priorytetowo i postarają się, aby integracja rozkładów jazdy z Google Maps została zrealizowana jak najszybciej.