Zmiany w Budżecie Obywatelskim 2020

redakcja gorzowska

1 lutego ruszy nabór wniosków do ósmej już edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Tym razem na mieszkańców czeka sporo zmian, a wszystko przez nowe zapisy wprowadzone do „Ustawy o samorządzie gminnym”.

Zmieniamy nieco formułę spotkań rejonowych – wyjaśnia Anna Bonus – Mackiewicz z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta.

Do Budżetu Obywatelskiego 2020 zadania będzie można składać w większej liczbie kategorii. Pozostają ogólnomiejska i oświatowa, natomiast istniejąca do tej pory rejonowa została rozbita – w myśl nowych przepisów – na dziesięć szczegółowych. Mamy więc np. kategorię Górczyn, Staszica, Zakanale, Śródmieście czy Piaski. Formularze na nowe projekty już można pobierać z miejskiej strony internetowej – mówi Anna Zaleska.

Wzorem lat ubiegłych urzędnicy w wypełnianiu formularzy służą pomocą i zapraszają 12 lutego na tzw. maraton pisania wniosków. Mówi Anna Pękalska.

W 2020 roku na realizację zadań Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 5 mln 750 tysięcy złotych. Z tego 575 tysięcy pójdzie na kategorię ogólnomiejską, a 1 mln 150 tysięcy na kategorię oświatową. 4 mln 25 tysięcy przeznaczono na dziesięć kategorii rejonowych, co da w sumie 402 tysiące złotych na zadania dla każdego z gorzowskich osiedli. Miasto zabezpieczyło też ponad 600 tysięcy na tzw. rezerwę, która pokryje różnice w wycenach i kosztach realizacji wybranych inwestycji.

szerszy materiał:

Exit mobile version